Tour
BKOR wandelt: Post65 Kunst & Architectuur tour
onder leiding van Anne-Marie Ros

Duik in het Post65-tijdperk met een verrassende wandeling langs kunst en architectuur uit 1965–1990. Kunstgids Anne-Marie Ros leidt je langs brutale gebouwen, kleurrijke kunst en vergeten stadsverhalen.
Wandel mee tijdens de lancering van de nieuwe routekaart Kunstroute Rotterdam, van metrostation Beurs naar Stadhuis.
BKOR en SIR hebben in samenwerking met Bureau Monumenten en Cultuurhistorie (Gemeente Rotterdam) een route ontwikkeld met als thema kunst en architectuur in het zogeheten Post65-tijdperk, de periode tussen 1965 en 1990. In geen enkele andere periode is in Rotterdam zoveel gebouwd als toen. Het centrum kreeg spiegelende torens, brutalistische kantoorkolossen en experimentele woongebieden zoals de Kubuswoningen. Op het gebied van kunst ontstond er een kritische tegenbeweging waarbij kunstenaars de zakelijke beeldtaal van architectuur vertaalden naar swingende abstracte kunst, popart met humor en meer kleur.
Over de route
Onder begeleiding van kunstgids Anne-Marie Ros voert deze route via tussendoorweggetjes door het centrum langs 20 kunstwerken en 19 bouwwerken, die grotendeels uit de Post65-periode stammen. Met als beginpunt het Maritiem Museum ontworpen door Wim Quist volgt de route langs kunstwerken zoals The River (1984) van Lon Pennock en het Maasbeeld (1982) van Auke de Vries, en gebouwen zoals Blakeburg (1977) van Jan Hoogstad, de Kubuswoningen (1984) van Piet Blom en het treinstation Blaak (1993) van Harry Reijnders (Bureau Bouwmeester NS).