Festival, Lezing, Tentoonstelling, Tour
Opbouwdagen 2025
Vrouw en wederopbouw
Ontdek de Rotterdamse wederopbouw aan de hand van fiets- en wandeltours, gebouwbezoeken, lezing en een expositie. Dit jaar is het Schiebroek, waar op zondag 18 mei de tentoonstelling ‘Schiebroek, van tuinstad tot wederopbouwwijk’ feestelijk geopend wordt. Tijdens de Rotterdam Architectuur Maand zijn er extra activiteiten rondom de expositie.
Gebouwbezoeken
Er zijn gebouwbezoeken tijdens de Open Opbouwdagen, zoals een bezoek aan de proefwoning in Westhof Schiebroek Zuid met uitleg van Steenhuis Bukman Architecten over de grootscheepse renovatie op donderdag 15 mei. Of woonhuis Columeta van architect Fledderus op zondag 18 mei. En wat denk je van voormalig laboratorium Verwey in de Coolhaven, de nieuwe standplaats van TENT?
Tours door Rotterdam
Er zijn architectuurhistorische tours door Rotterdam, zoals door Kralingen, Schiebroek en de Laurenskerk. Ook wordt op zondag 18 mei de originele maquette uit de oorlogsjaren van stadsarchitect Witteveen getoond, conservator Rob Noordhoek vertelt je alles over dit nooit uitgevoerde plan.
Waar mogelijk is het programma gekoppeld aan het Rotterdamse Jaar van de Vrouw. Welke vrouwelijke architecten en kunstenaars hebben aan de wederopbouw gewerkt? Zij worden extra in de spotlights gezet. In het Verhalenhuis is een expositie over Wally Elenbaas door de ogen van drie vrouwelijke kunstenaars en de lezing in museum Rotterdam gaat dieper in op de vrouwelijke kunstenaars tijdens de wederopbouw.
Kijk op de website voor programma en tickets.
Opbouwdag 2025 wordt mede mogelijk gemaakt door Rotterdam Festivals, Gemeente Rotterdam, Bureau Monumenten en Cultuurhistorie, Wijkraad Schiebroek, AIR Rotterdam, De Buurvrouw, Grote Laurenskerk en Museum Rotterdam en de vele vrijwilligers, gebouweigenaren en -beheerders die enthousiast hun pand willen tonen aan het publiek.